Hemžení 2004

HEMŽENÍ

Hemžení 2004

Datum konání:

   10. - 12. 9. 2004

   Ti, kdo zavítali v pátek 10. září do Plaňan, mohli na každém rohu narazit na ceduli ukazující směr k HEMŽENÍ. Někdo se možná podivil, co se to děje, ale my jsme věděli - další ročník akce pro ty, co si chtějí a umí hrát, je tady.

Pátek

   V pátek večer nás již tradičně čekalo několik scének a her, které připravili menší i větší plaňanští skauti. Představilo se nám několik pejsků ze Psího domova v Kolíně spolu s jejich ošetřovateli a poté se konalo divadelní představení Dívčí válka v nastudování ratbořského souboru Modrá želva. Toto představení již na Hemžení bylo k vidění, ale řekli jsme si, že je natolik pěkné, že bychom ho mohli zopakovat.

Sobota

   Sobotu dopoledne jsme strávili v příjemné společnosti psovodů Policie ČR, kteří nám ukázali, co všechno jejich pejskové umí. Přestože k nám byli velmi milí a přátelští, viděli jsme, že proti útočníkovi či nepříteli dokáží velmi tvrdě zakročit.

   Poté jsme si zahráli hru, proběhli jsme Plaňany a dozvěděli jsme se o nich mnoho zajímavého. Když jsme se vrátili ze hry, přijeli se na nás podívat hasiči z vojenského útvaru Praha Kbely, aby nám ukázali svá vozidla s hasičskou technikou.

   Opět přijelo několik pejsků ze Psího domova v Kolíně, aby ukázali, že do nesnází se mohou dostat i hodní pejskové a za několik vlídných slov a laskavých pohlazení dokážou být velmi vděční.

   Mezitím se již připravovaly atrakce na odpolední Hemžení. V jednu hodinu odpoledne všechno vypuklo. Čekala nás nejen spousta oblíbených atrakcí, které jsme znali již z minulých let, ale také novinky. Soutěživé děti se ihned pustily do absolvování jednotlivých atrakcí, za které získávaly zajímavé odměny. Ty méně odvážné někdy trochu váhaly, zda se mají do nějaké, na první pohled obtížné, činnosti pustit. Pro ně bylo největší odměnou, když dokázaly překonat svůj vlastní strach a pustit se do ní. Velký obbiv zasluhuje i doprovod dětí, který často nasazoval vlastní kůži, aby dodal malým soutěžícím odvahu. Do atrakcí se tak zapojili i tatínkové, maminky, starší sourozenci, tetičky či babičky. Možná se zapojili i dědečkové a strýčkové, ale ty jsem z mého stanoviště neviděla. Hemžení totiž nedostalo svůj název jen tak pro nic za nic. Plocha kolem skautovny připomínala hemžení mravenců v mraveništi - děti přebíhali od jedné atrakce ke druhé. Na všechno to hemžení se pěkně usmívalo sluníčko, a tak nám všem bylo líto, když v pět hodin odpoledne byl zavelen konec.

   Nedalo se však nic dělat, a tak děti z Kolína mohly odjet kyvadlovým autobusem zpátky domů a organizátoři skládali a uklízeli atrakce, aby mohli připravit country bál na večer - aby se i dospělí mohli zahemžit v rytmu country plaňanské kapely NENICMOC.

Neděle

   V neděli nás sluníčko opustilo. Už od rána poprchávalo, a tak nám alespoň nebylo tolik líto, že už vše končí a musíme domů.

Fotografie

   A zde už se můžete podívat na obrázcích, jak vypadalo sobotní odpoledne.

pic01.jpg
malování triček

pic02.jpg
horolezecká stěna

pic03.jpg
rukolam

pic04.jpg
pro šikovné ruce

pic05.jpg
kriket

pic06.jpg
malování

pic07.jpg
puzzle

pic08.jpg
válení sudu

pic09.jpg
máme poslední volná místa

pic10.jpg
lezení po provazech

pic11.jpg
záhadné fotky

pic12.jpg
trénink téměř vojenský

pic13.jpg
Copak nás asi tady čeká?

pic15.jpg
sladké i nesladké odměny

 

Dobrovolné vstupné:

   Tento rok jsme se rozhodli spolupracovat se psím útulkem v Kolíně. Dobrovolné vstupné se stalo příspěvkem na opuštěné pejsky. Kdo nechtěl přispívat penězi, mohl přinést granule (v libovolném množství - od hrstičky po pytel) nebo jiné psí pochoutky. Celkem se podařilo vybrat 2.867 korun.

   Informace o útulku můžete získat na jejich stránkách www.utulekkolin.estranky.cz.