Hemžení - Co kdy kde

HEMŽENÍ

HEMŽENÍ - Co, kdy, kde

Co to je Hemžení?

   Hemžení je víkendová akce pro jednotlivce i oddíly, plná soutěží, her a překvapení, která má pro vás připraveno mnoho zajímavých aktivit. Pro případ, že by nám počasí nepřálo, máme připravenu mokrou variantu na celý víkend, takže deštivého počasí se není nutno vůbec bát.

Kdy se koná a na co se můžeme těšit?

   Hemžení probíhá tradičně 2. zářijový víkend.

Celý víkend
Pátek
Sobota
Neděle
Celý další rok

   Kromě country bálu a občerstvení je vše zdarma. Děti navíc dostanou limonádu, ale pozor - nevyhazovat kelímky. Chovejme se alespoň trochu ohleduplně k životnímu prostředí a používejme plastové kelímky vícekrát.

Kde se koná a jak se tam dostat?

    Místem konání je skautovna v Plaňanech (mikroregion Pečecko, bývalý okres Kolín, Středočeský kraj). Milovníci moderních technologií mohou zadat do svých GPS přístrojů souřadnice 50°2'57.039" severní šířky, 15°1'57.412" východní délky, což vás dovede přímo před vstupní dveře do skautovny.

Značení přístupových cest:
Ve dnech konání akce budou cesty ke skautovně značeny, a to jak ze všech nádraží, tak z příjezdových silnic na trase Praha-Kolín a od Peček. Pro případ, že by značení cest selhalo nebo je nějaký nenechavec nenechal na pokoji, raději cestu popíšeme.
Přestože se říká, že všechny cesty vedou do Říma, v Plaňanech spíš platí, že všechny cesty vedou na náměstí, a tak toto místo zvolíme jako výchozí bod.
Najdete-li tedy náměstí (čirou náhodou či cíleně podle popisu níže na stránce), půjdete z náměstí směrem dolů (jižně). Na první křižovatce u zrcadla zahnete vlevo. Když dojdete k objektu s žluto-modrou fasádou, zahnete doprava. Tady Vás již silnice navede přímo k nám.
Cesta vlastním autem/autobusem:
U skautovny je počet parkovacích míst omezen, a tak doporučujeme zanechat vůz na náměstí. Autobus naopak může snáze zaparkovat u skautovny na parkovišti u hřiště.
Cesta vlakem:
Vystoupit lze ve stanicích Plaňany nádraží či Plaňany zastávka. Doporučujeme vystoupit na nádraží, odkud vede silnice, která vás snadno dovede na náměstí.
Oddíly tímto žádáme o nahlášení předběžného počtu dětí a dobu příjezdu, z důvodu upozornění ČD na zvýšení počtu cestujících.
Cesta autobusem:
Doporučujeme zastávky na náměstí a u přeložky mostu. Zastávka je také u vlakového nádraží, ale od nádraží je skautovna poměrně daleko. Vystoupíte-li u přeložky mostu, vydáte se podél hlavní silnice směrem do Plaňan. V okamžiku, kdy v Plaňanech dojdete ke křižovatce se zrcadlem a kousek před vámi vykukuje náměstí, zahnete vpravo. (Je to ta stejná křížovatka, u které se v popisu cesty nahorě zahýbá vlevo.)
Cesta po vodě:
Příznivce přemisťování po vodě asi zklameme. Pokud nejste velikosti Myšáka Stuarta Littla, tak se k nám po vodě nedostanete, protože přes Plaňany protékají jenom potoky - Blinecký a Kouřimka.

Kdo to pořádá?

   Hroch, Markét, jejich kamarádi a 19. středisko Junák Plaňany.

   Nejvíce nám pomáhají kamarádi z Tábornické unie Oregon, kteří pořádají podobnou akci Oregon dětem. Ta se koná pravidelně začátkem května na kolínském Kmochově ostrově.