Hemžení 2006

HEMŽENÍ

Hemžení 2006

Datum konání:

   8. - 10. 9. 2006

    Kdo se chystá na Hemžení, nemůže v Plaňanech zabloudit. Všude narazí na směrovky, které ho navedou. Vždyť je to tak snadné - kousek rovně, potom doprava a zase doprava.
Pátek

   V pátek se na nás přijeli podívat lidičky z amatérského souboru Klicpera ze Sadské. Samozřejmě nepřijeli jen tak, ale zahráli národní báchorku Josefa Kajetána Tyla Čert na zemi.

   Po nich jsme si poslechli dokonce dva koncerty - folkové skupiny Za Větrem a bluegrassové skupiny Wyrton.

Sobota

   Stejně jako loni byla ve společenské místnosti ve skautovně umístěna výstava fotografií Myšáka Mojžíže a navíc fotky od Martina Maty Kolečkáře.

   Sobotní dopoledne nám pomohli vyplnit plaňanští hasiči, kteří na obecním hřišti, které je kousek od skautovny, pořádali soutěž v požárním útoku Podlipanské ligy.

   A odpoledne žačalo to pravé hemžení - atrakce, na které jsme se všichni těšili. Byli jsme zvědaví, co nového na nás letos čeká, ale také jsme se těšili na oblíbené atrakce, které jsme znali z minulých let. Před skautovnou jsme u stolečku dostali číslo a papír, na který se vyznačuje splnění úkolu u atrakcí. Ti, kteří ještě nevěděli, komu letos pomůže naše dobrovolné vstupné, se dozvěděli, že pomáháme Kojeneckému ústavu v Kolíně. Toto zařízení pro miminka ale nebylo jediné, komu jsme mohli pomoci. Přijeli za námi také ti, kteří se rozhodli pománat rodinám dětí s postižením - občanské sdružení VOLNO.

   K nejoblíbenějším atrakcím patří tradičně lanovka. Nejprve nás pořádně připevní k lanu, abychom nespadli, potom se svezeme na laně dolů a dole už čeká někdo, kdo nás zase ze všech těch záchranných popruhů vymotá.
   A Strašidelný hrad jste už navštívili? Ne??? Tento hrad je opředen tajemstvím, které poznají jenom ti, kteří do něj vstoupí. Ale vy na mě určitě neprozradíte, když spolu to tajemství trochu poodhalíme, že ne? Takže pomalu a obezřetně vstupme, abychom nemuseli odtamtud utíkat.

   Někdo si s atrakcemi poradil sám, ale jiní potřebovali pomoc od maminek, tatínků nebo od těch, kteří dělali "kontrolory" u jednotlivých atrakcí.   U některých atrakcí je dokonce spolupráce více lidí nezbytná.   Zvládnutí úkolu bývá někdy obtížné, a tak je nutno najít vhodný způsob, taktiku. Zkouší se to všelijak - někdy povolenými způsoby, někdy způsoby ne úplně čistými. Podívejte se, jak se s náročným úkolem hodu podkovou poprala jedna z účastnic našeho Hemžení.

   Když se nám u nějaké atrakce podaří uspět, nebo se alespoň hodně moc snažíme, získáme razítko. Čím víc se povede razítek nasbírat, tím lépe.
   Nejdřív nám byla sečtena všechna razítka a potom jsme si došli vybrat zaslouženou odměnu.
   Protože každý rok máme více atrakcí než dospěláků, kteří by u nich dělali "kontrolory", dovolíme si na závěr maličkou reklamu. Přijďte nám pomoci. Nabízíme:


příjemné pracovní prostředí na čerstvém vzduchu


protáhnete si svaly


procvičíte mozek


...a nějaké sluníčko (ať už na obloze nebo někde jinde) se na vás určitě usměje

Dobrovolné vstupné:

   Pro rok 2006 jsme se rozhodli podpořit Kojenecký ústav v Kolíně, který se stará o miminka od jejich narození do jednoho roku, výjimečne do tří let. Především se snaží o zajištění návratu dítěte do vlastního rodinného prostředí, což se jim daří přibližně u každého čtvrtého dítěte. Přejeme jim, aby se jim to dařilo ještě více, protože miminkům je u vlastních rodičů, kteří jim projevují lásku a dobře se o ně starají, přece jenom nejlépe.

   Celkem se vybralo přesně 7.150 korun, plno hraček, oblečení a dětské kosmetiky.